Social media

Informacje dla niepełnosprawnych

Sala Koncertowa Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot jest przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami. Ruchomy układ sceny i krzeseł pozwala na dowolne zaprojektowanie przestrzeni sali, aby była ona dostępna dla osób poruszających się na wózkach. Wejście do budynku oraz na salę jest możliwe dzięki dużym, dwuskrzydłowym drzwiom. Dojście do szatni oraz baru jest łatwo dostępne, nie zawiera różnicy poziomów podłoża. Na terenie Opery Leśnej znajduje się przenośna toaleta dedykowana niepełnosprawnym.

Przy bramie głównej są wyznaczone dwie koperty do postoju stałego. Kolejne dwa miejsca parkingowe znajdują się przy ulicy Moniuszki na początku drogi pieszej, prowadzącej do Opery Leśnej.

Osoby z niepełnosprawnościami mogą uczestniczyć w wydarzeniach wraz z przeszkolonym psem przewodnikiem lub psem asystującym.

Zakup biletów dla osób z niepełnosprawnościami jest możliwy poprzez Biuro Obsługi Widza (bilety@bart.sopot.pl, 58 555 84 02).

Instytucja od dwóch lat posiada koordynatora ds. dostępności, który udziela niezbędnych informacji osobom z niepełnosprawnościami przed wydarzeniami, pomaga zaplanować cały proces rezerwacji biletów, dojazdu oraz przemieszczania się po obiekcie, jak również służy pomocą w czasie trwania wydarzeń na terenie Opery Leśnej.

Kontakt: Zuzanna Januszkiewicz, zjanuszkiewicz@bart.sopot.pl, +48 882 628 416